Image for 55A0111-14-0 is not available
55A0111-14-0
DigiKey Part Number
55A0111-14-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-14-0
Description
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 1'
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up Wire 19/27 Black 600V 1.00' (0.30m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.085" (2.16mm)
Series
Length
1.00' (0.30m)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C