44A0111-24-4-MX
DigiKey Part Number
44A0111-24-4-MX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-24-4-MX
Description
HOOK-UP DL STRND 24AWG YLW 5000'
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/36 Yellow 600V 5000' (1524.0m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.040" (1.02mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Packaging
Bulk
Length
5000' (1524.0m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C