W91-X112-20
DigiKey Part Number
PB434-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W91-X112-20
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 277VAC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 20A 277 V AC DC Lever Panel Mount
Category
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Current Rating (Amps)
20A
Series
Voltage Rating - AC
277 V