W58-XB1A4A-12
DigiKey Part Number
PB202-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W58-XB1A4A-12
Description
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 12A 250 V AC 50 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
12A
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V