W51-A151A1-10
DigiKey Part Number
W51-A151A1-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W51-A151A1-10
Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 10A 125 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Voltage Rating - AC
125 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V