W51-A121B1-20
W51-A121B1-20
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
W51-A121B1-20
DigiKey Part Number
PB531-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W51-A121B1-20
Description
CIR BRKR THRM 20A 125VAC 50VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 20A 125 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
20A
Voltage Rating - AC
125 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V