W51-A121B1-15
W51-A121B1-15
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
W51-A121B1-15
DigiKey Part Number
PB530-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W51-A121B1-15
Description
CIR BRKR THRM 15A 125VAC 50VDC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 15A 125 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
15A
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Voltage Rating - AC
125 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V