W33-S4B1Q-20
DigiKey Part Number
PB1031-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W33-S4B1Q-20
Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 20A 250 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Voltage Rating - AC
250 V
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Voltage Rating - DC
50 V
Series
Actuator Type
Rocker
Packaging
Bulk
Number of Poles
2
Part Status
Active
Illumination
Amber
Mounting Type
Panel Mount
Illumination Voltage (Nominal)
120V
Breaker Type
Thermal
Base Product Number
Current Rating (Amps)
20A