SSR3T-480D25
DigiKey Part Number
41-SSR3T-480D25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSR3T-480D25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-480V
Manufacturer Standard Lead Time
49 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 480 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Box
Operating Temperature
-30°C ~ 100°C