SSR-480D25 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Sensata-Crydom
In Stock: 18
Datasheet
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
SSR-480D25
DigiKey Part Number
PB2759-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSR-480D25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-660V
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Voltage - Input
3 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 660 V
Series
Load Current
25 A
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C