RA73F1J1K65BTD
DigiKey Part Number
1712-RA73F1J1K65BTDTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RA73F1J1K65BTDCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-RA73F1J1K65BTDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RA73F1J1K65BTD
Description
RA73F 1J 1K65 0.1% 5K RL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.65 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.023" (0.58mm)