FWFU3W150RJ
DigiKey Part Number
1712-FWFU3W150RJCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-FWFU3W150RJTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FWFU3W150RJ
Description
FWFU 3W 150R 5%
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
EDA/CAD Models
FWFU3W150RJ Models
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)