DTS26F15-15SN [V004] is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Deutsch Connectors
In Stock: 0
Datasheet
15 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
DTS26F15-15SN [V004]
DigiKey Part Number
DTS26F15-15SNV004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS26F15-15SN [V004]
Description
PLUG ASSY
Manufacturer Standard Lead Time
65 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shell Material
Aluminum
Mfr
Shell Finish
Electroless Nickel
Series
Contact Finish - Mating
Gold
Packaging
Bag
Color
Silver
Part Status
Active
Ingress Protection
Environment Resistant
Connector Type
Features
Coupling Nut
Number of Positions
15
Shielding
Qualification
MIL-DTL-38999 Series III
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
15-15
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C