Image for DTS24Z19-11PN-3028 is not available
DTS24Z19-11PN-3028
DigiKey Part Number
DTS24Z19-11PN-3028-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS24Z19-11PN-3028
Description
DTS24Z19-11PN-3028
Customer Reference
Detailed Description
11 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Shell Finish
Black Zinc Nickel
Obsolete
Color
Black
Number of Positions
11
Voltage Rating
750VAC, 1050VDC
Shell Size - Insert
19-11
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C