DTS24T25-61PA3028 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Deutsch Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Image for DTS24T25-61PA3028 is not available
DTS24T25-61PA3028
DigiKey Part Number
DTS24T25-61PA3028-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS24T25-61PA3028
Description
JAM NUT RECEPTACLE
Customer Reference
Detailed Description
61 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Shell Finish
Durmalon™
Number of Positions
61
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C