DTS24T23-53SN6157 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Image for DTS24T23-53SN6157 is not available
DTS24T23-53SN6157
DigiKey Part Number
DTS24T23-53SN6157-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS24T23-53SN6157
Description
JAM NUT RECEPTACLE
Customer Reference
Detailed Description
53 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Part Status
Obsolete
Number of Positions
53
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C