DTS24T21-16SD-3028 [V001] is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DTS24T21-16SD-3028 [V001] is not available
DTS24T21-16SD-3028 [V001]
DigiKey Part Number
DTS24T21-16SD-3028[V001]-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS24T21-16SD-3028 [V001]
Detailed Description
16 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Number of Positions
16
Voltage Rating
750VAC, 1050VDC
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C