DTS20W25-37PB [V001] is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DTS20W25-37PB [V001] is not available
DTS20W25-37PB [V001]
DigiKey Part Number
DTS20W25-37PBV001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS20W25-37PB [V001]
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Shell Finish
Olive Drab Cadmium
Active
Color
Olive Drab
Number of Positions
37
Voltage Rating
750VAC, 1050VDC
Shell Size - Insert
25-37
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C