DTS20W21-39HB [V001] is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DTS20W21-39HB [V001] is not available
DTS20W21-39HB [V001]
DigiKey Part Number
DTS20W21-39HBV001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS20W21-39HB [V001]
Detailed Description
39 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Shell Finish
Olive Drab Cadmium
Active
Color
Olive Drab
Number of Positions
39
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
21-39
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C