DTS20T25-37PD-3028 [V001] is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DTS20T25-37PD-3028 [V001] is not available
DTS20T25-37PD-3028 [V001]
DigiKey Part Number
DTS20T25-37PD-3028[V001]-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS20T25-37PD-3028 [V001]
Detailed Description
37 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Number of Positions
37
Voltage Rating
750VAC, 1050VDC
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C