DTS20T21-41SN6157 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Image for DTS20T21-41SN6157 is not available
DTS20T21-41SN6157
DigiKey Part Number
DTS20T21-41SN6157-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS20T21-41SN6157
Description
SQUARE FLANGE RECEPTACLE
Customer Reference
Detailed Description
41 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Part Status
Obsolete
Number of Positions
41
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C