DTS20F21-16SB [V001] is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DTS20F21-16SB [V001] is not available
DTS20F21-16SB [V001]
DigiKey Part Number
DTS20F21-16SB[V001]-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS20F21-16SB [V001]
Manufacturer Standard Lead Time
65 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Shell Finish
Electroless Nickel
Active
Color
Silver
Number of Positions
16
Voltage Rating
750VAC, 1050VDC
Shell Size - Insert
21-16
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C