D38999/24GJ61SA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Deutsch Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Image for D38999/24GJ61SA is not available
D38999/24GJ61SA
DigiKey Part Number
D38999/24GJ61SA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D38999/24GJ61SA
Description
D38999/24GJ61SA
Customer Reference
Detailed Description
61 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Shell Finish
Electroless Nickel
Packaging
Bulk
Part Status
Obsolete
Color
Silver
Connector Type
Ingress Protection
Environment Resistant
Number of Positions
61
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C