Image for W51-A152A1-20 is not available
W51-A152A1-20
DigiKey Part Number
1111-W51-A152A1-20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W51-A152A1-20
Description
CIRCUIT BREAKERS 20A RCKR ACT NO
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 20A 250 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V