T4113002081-000
T4113002081-000
T4113002081-000
DigiKey Part Number
A133900-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T4113002081-000
Description
CONN RCPT MALE 8POS GOLD SCREW
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Screw
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T4113002081-000 Models
Color
Black, Silver
Packaging
Bulk
Features
Backshell
Current Rating (Amps)
2A
Number of Positions
8
Voltage Rating
30V
Shell Size - Insert
M12-8
Cable Opening
0.236" ~ 0.315" (6.00mm ~ 8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C