T4112501031-000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Screw
T4112501031-000
DigiKey Part Number
A134542-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T4112501031-000
Description
CONN PLUG FMALE 3POS GOLD SCREW
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T4112501031-000 Models
Category
Contact Finish - Mating
Gold
Current Rating (Amps)
4A
Number of Positions
3
Voltage Rating
250V
Shell Size - Insert
M12-3
Cable Opening
0.157" ~ 0.236" (4.00mm ~ 6.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C