HSA25R01J
HSA25R01J
HSA25R01J
DigiKey Part Number
A102427-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSA25R01J
Description
RES CHAS MNT 0.01 OHM 5% 25W
Detailed Description
10 mOhms ±5% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor
EDA/CAD Models
HSA25R01J Models
Category
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Resistance
10 mOhms
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±5%
Power (Watts)
25W