WT-1005660-12K2-A6-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 148
Datasheet
3 Coil, 1 Layer 12.5µH, 11.5µH, 12.5µH Wireless Charging Coil Transmitter 80mOhm Max
WT-1005660-12K2-A6-G
DigiKey Part Number
445-9308-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WT-1005660-12K2-A6-G
Description
TX 3 COIL 1 LYR 12.5UH/11.5UH
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
WT-1005660-12K2-A6-G Models
Category
Inductance
12.5µH, 11.5µH, 12.5µH
Manufacturer
TDK
Tolerance
±10%
Series
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Packaging
Tray
Q @ Freq
70 @ 100kHz
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Function
Transmitter
Size / Dimension
3.94" L x 2.20" W x 0.11" H (100.0mm x 56.0mm x 2.8mm)