DEA165375BT-2122A1
DigiKey Part Number
445-15653-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15653-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15653-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA165375BT-2122A1
Description
RF FILTER BANDPASS 5.375GHZ 0603
Detailed Description
5.375GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 1.1dB 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
DEA165375BT-2122A1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Ripple
0.2dB
Insertion Loss
1.1dB
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
5.375GHz Center
Height (Max)
0.028" (0.70mm)