DEA162450BT-1298A1
DigiKey Part Number
445-174763-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174763-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174763-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA162450BT-1298A1
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 1.3dB 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
DEA162450BT-1298A1 Models
Category
Filter Type
Band Pass
Insertion Loss
1.3dB
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.027" W (1.60mm x 0.70mm)
Frequency
2.45GHz Center
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Bandwidth
100MHz