CGJ4F3C0G2D152J085AA
DigiKey Part Number
445-9178-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9178-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ4F3C0G2D152J085AA
Description
CAP CER 1500PF 200V C0G 0805
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ4F3C0G2D152J085AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)