CGA7K1X7R3D102M130KA
DigiKey Part Number
445-13083-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13083-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13083-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA7K1X7R3D102M130KA
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
EDA/CAD Models
CGA7K1X7R3D102M130KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Part Status
Active
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)