CGA6M1C0G3A152J200AC
DigiKey Part Number
445-174788-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174788-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174788-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6M1C0G3A152J200AC
Description
CAP CER 1500PF 1KV NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA6M1C0G3A152J200AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)