CGA5L4C0G2W153J160AA
DigiKey Part Number
445-15586-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15586-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15586-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5L4C0G2W153J160AA
Description
CAP CER 0.015UF 450V C0G 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5L4C0G2W153J160AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)