CGA5L4C0G2W153J160AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA5L4C0G2W153J160AA |
Description | CAP CER 0.015UF 450V C0G 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.015 µF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA5L4C0G2W153J160AA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.075" (1.90mm) |