CGA4J3X8R2A473M125AB
DigiKey Part Number
445-12807-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12807-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12807-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J3X8R2A473M125AB
Description
CAP CER 0.047UF 100V X8R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA4J3X8R2A473M125AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)