CGA4J3X7R1V105K125AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA4J3X7R1V105K125AE |
Description | CAP CER 1UF 35V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA4J3X7R1V105K125AE Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.059" (1.50mm) |