C4532X7R2A225K230KA
DigiKey Part Number
445-4510-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4510-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4510-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7R2A225K230KA
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532X7R2A225K230KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)