C2012X5R1A226M125AE
DigiKey Part Number
445-C2012X5R1A226M125AETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-C2012X5R1A226M125AECT-ND - Cut Tape (CT)
445-C2012X5R1A226M125AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X5R1A226M125AE
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012X5R1A226M125AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)