B43509A2337M002 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
330 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 290mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
B43509A2337M002
DigiKey Part Number
495-B43509A2337M002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43509A2337M002
Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mfr
Polarization
Polar
Series
Applications
Packaging
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency
1.12 A @ 100 Hz
Part Status
Active
Impedance
430 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Voltage - Rated
200 V
Height - Seated (Max)
1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
290mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C