B32523Q1225J189 is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
In Stock: 0
WIMA
In Stock: 0
Datasheet
WIMA
2.2 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
B32523Q1225J189
DigiKey Part Number
B32523Q1225J189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32523Q1225J189
Description
CAP FILM 2.2UF 5% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32523Q1225J189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V