VLS3015CX-150M-H
DigiKey Part Number
445-VLS3015CX-150M-HTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-VLS3015CX-150M-HCT-ND - Cut Tape (CT)
445-VLS3015CX-150M-HDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS3015CX-150M-H
Description
FIXED IND 15UH 840MA 428 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 840 mA 428mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS3015CX-150M-H Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
428mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
3015
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
570mA