NLV25T-082J-PF
DigiKey Part Number
445-1712-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1712-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1712-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV25T-082J-PF
Description
FIXED IND 82NH 300MA 750 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
82 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 300 mA 750mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NLV25T-082J-PF Models
Category
DC Resistance (DCR)
750mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
900MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)