NLCV32T-150K-EF
DigiKey Part Number
445-16387-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16387-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16387-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLCV32T-150K-EF
Description
FIXED IND 15UH 370MA 728 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 370 mA 728mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NLCV32T-150K-EF Models
Category
DC Resistance (DCR)
728mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
26MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)