HF60T44.5X13X30
DigiKey Part Number
445-181464-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HF60T44.5X13X30
Description
FERRITE CORE TOROID
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated Ferrite Core Toroid Type Length Width 1.752" (44.50mm) Diameter 0.512" (13.00mm) Height
Category
Diameter
1.752" (44.50mm)
Manufacturer
TDK
Gap
Ungapped
Series
Initial Permeability (µi)
1600
Packaging
Tray
Finish
Uncoated
Part Status
Active
Height
0.512" (13.00mm)