FA26C0G2W103JNU06
DigiKey Part Number
445-180674-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180674-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA26C0G2W103JNU06
Description
CAP CER 10000PF 450V C0G RADIAL
Detailed Description
10000 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
FA26C0G2W103JNU06 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)