FA18C0G1H6R8DNU00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
6.8 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FA18C0G1H6R8DNU00
DigiKey Part Number
FA18C0G1H6R8DNU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA18C0G1H6R8DNU00
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA18C0G1H6R8DNU00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±0.5pF
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)