CKG57KX7T2W105M335JJ
DigiKey Part Number
445-10491-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10491-1-ND - Cut Tape (CT)
445-10491-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG57KX7T2W105M335JJ
Description
CAP CER 1UF 450V X7T SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 450V Ceramic Capacitor X7T SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKG57KX7T2W105M335JJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
SMD, J-Lead
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.138" (3.50mm)