CGJ6L2X7R1E105K is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 7,042
Datasheet
Image for CGJ6L2X7R1E105K is not available
CGJ6L2X7R1E105K
DigiKey Part Number
445-CGJ6L2X7R1E105K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ6L2X7R1E105K
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)