CGA5L2X7R2A474M160AA
DigiKey Part Number
445-12898-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12898-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12898-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5L2X7R2A474M160AA
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5L2X7R2A474M160AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)